BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

V MANia BIEGANIA

Łukasz Woźniak ze Strawczyna wygrał piątą edycję starachowickiej „MANii Biegania”. W niedzielne południe na trasę ulicami naszego miasta ruszyło prawie 300 zawodników.

Za nami piąta edycja „MANii Biegania”, która pod wieloma względami była rekordowa. Ponad 300 zarejestrowanych elektronicznie osób do niedzielnego biegu to niewątpliwie znakomity rezultat. Ostatecznie w dniu imprezy organizatorzy wydali uczestnikom dokładnie 273 numery startowe, co również jest osiągnięciem rekordowym w dotychczasowej historii imprezy.

Równo w południe zawodnicy ruszyli na trasę biegu. Ponad 250-osobowy tłum mijał kolejne punkty naszego miasta pokonując 4-kilometrową rundę. Po kilkunastu minutach najlepsi zawodnicy zjawili się na placu pod Skałkami przy Al.Armii Krajowej i rozpoczynali swoje drugie okrążenie.

Po upływie ponad 15 minut poznaliśmy natomiast pierwszego triumfatora tegorocznej edycji „MANii Biegania”. Został nim Krystian Góźdż z Łomna, który zwyciężył w kategorii pracowników MAN na dystansie 4 km. Po upływie kolejnych trzech poznaliśmy najszybszą pracownicę MAN-a. Została nią Ewa Witczak z Końskich.

Wszyscy czekali jednak na triumfatora biegu głównego. Po upływie 25 minut i 21 sekund pewnym było już, że kolejnym zwycięzcą starachowickiego biegu został Łukasz Woźniak ze Strawczyna. Jako drugi linię mety przebiegł Michał Wojciechowski z Tarnobrzegu, a kilkanaście sekund za nim bieg ukończył Sylwester Lepiarz.

Najlepszym ze starachowiczan okazał się po raz kolejny Dawid Kubiec, który z czasem 27.49 zajął czwarte miejsce. Ten wynik dał mu jednocześnie triumf w najmłodszej kategorii wiekowej. Poza Dawidem w pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden mieszkaniec naszego miasta. Jacek Długosz zajął 9.miejsce. Niewiele zabrakło do realizacji tego celu Wojciechowi Jaroszowi, który ostatecznie uplasował się na 11. pozycji.Jako piętnasta linię mety przebiegła natomiast Olesia Smorzenko. Reprezentantka Mołdawii była w tym dniu zdecydowanie najlepsza w rywalizacji kobiet. Zawodniczka LKB Rudnik uzyskała na mecie czas 30 minut i 24 sekundy.

Wśród pracowników firmy MAN, którzy spróbowali swoich sił na dystansie 8 kilometrów najlepsi okazali się Magdalena Lis oraz Piotr Sztandera. Najlepszym w kategorii pracowników firmy City Security West został Rafał Warchoł ze Skarżyska Kamiennej.

 

Author: Marek Wójcik

Szybki kontakt:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul.Szkolna 14
27-200 Starachowice
tel. 041-274-17-07
e-mail: mcriw@o2.pl

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept