BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Kąpielisko "Lubianka"

Zbiornik rekreacyjny Lubianka jest położony w południowej części miasta, na obrzeżach Sieradowickiego Parku Krajobrazowego. Utworzony został w połowie lat 80 na rzece Lubiance, wodą zalano wówczas powierzchnię 39,8 ha. Udało się to dzięki spiętrzeniu rzeki betonowymi zaporami. Lustro wody posiada powierzchnię 27 ha, łączna powierzchnia z otoczeniem 40 ha. Głębokość zbiornika dochodzi tu do 7 metrów w najgłębszych miejscach.

Na północnej części zalewu została usypana plaża, która liczy kilkadziesiąt metrów długości. Znajdujące się przy niej molo wyznacza jednocześnie granicę brodzika dla dzieci. Po przeciwnej - południowej stronie znajduje się przystań dla żaglówek. W sezonie letnim jest wykorzystywana m.in. przez starachowickich żeglarzy. Wypoczywający mają też możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętu pływającego w postaci kajaków i rowerków wodnych. Lubianka dzięki dużej powierzchni i ukształtowaniu terenu pozwala na pogodzenie plażowiczów z wędkarzami, dla których wędkowanie na tym zbiorniku może okazać się niezapomnianym wrażeniem. W 2008 roku starachowickiemu wędkarzowi udało się tutaj złowić suma o wadze ponad 10 kg i długości 135 cm.

W najbliższych latach nad zbiornikiem Lubianka planowane są inwestycję sięgające kwoty 10 mln zł. Projekt rewitalizacji zakłada m.in. utworzenie dwóch plaż z przebieralniami. Zostaną wydzielone miejsca na grilla czy ognisko. Powstanie również pole namiotowe i kempingowe, place zabaw. W miejsce starego molo pojawią się dwa nowe, w tym jedno dwupoziomowe z kawiarnią w dolnej kondygnacji. Powstanie również przystań z rowerkami wodnymi i kajakami. Wokół całego zalewu pojawi się ścieżka rowerowa i piesza. W miejsce starego parkingu pojawi się nowy z większą ilością miejsc postojowych, zostanie również ułatwiony dojazd komunikacją miejską dzięki mającej powstać pętli autobusowej. Zostały podjęte pracę nad zwiększeniem atrakcyjności zbiornika dla mieszkańców i turystów poprzez remont okolicznych dróg, które mają ułatwić dojazd do zbiornika.

Cennik usług - "Lubianka"

Bilet – handel w dni robocze (1 dzień) 45zł
Bilet – handel w soboty i dni świąteczne (1 dzień) 65zł
Bilet – handel weekend (3 dni piątek, sobota, niedziela) 140zł
Opłata za handel z punktu handlowego stałego za 1 m-c – 30 dni na działce o pow. do 50 m² 600zł
Opłata miesięczna za punkt wypożyczania sprzętu pływającego (1 miesiąc - 30 dni) 600zł
Ryczałt za wodę dla jednego punktu handlowego (1 miesiąc) 50zł
Ryczałt za śmieci dla jednego punktu handlowego (1 miesiąc) 100zł

Regulamin - Kąpielisko "Lubianka"

Author: Marek Wójcik

Szybki kontakt:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul.Szkolna 14
27-200 Starachowice
tel. 041-274-17-07
e-mail: mcriw@o2.pl

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept