BlockAdBlock

Wykryto wtyczkę Adblock zainstalowaną w przeglądarce. Niektóre treści na stronie mogą nie wyświetlać się poprawnie.

Zespół Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych "Stadion"

Pierwsze boisko sportowe w mieście zostało zbudowane w 1932 roku przez Zakłady Starachowickie. Pierwszą lokalizacją stadionu był teren pomiędzy Aleją Wyzwolenia, a rzeką Kamienną (w okolicach Pasternika). W tym miejscu stadion funkcjonował z przerwami do 1960 roku. Około 1956 roku Fabryka Samochodów Ciężarowych w Starachowicach rozpoczęła budowę nowego stadionu przy ulicy Radomskiej (dawna ulica Tychowska). Budowę obiektu rozpoczęto transportując wywrotkami ziemię z wyrobisk pokopalnianych. Z materiału po wyrobiskach formowano przyszłą płytę boiska i trybuny. Budowę stadionu zakończono w 1961 roku.

W takim też kształcie i formie Zespół Obiektów Sportowo - Rekreacyjnych "Stadion" służy do dnia dzisiejszego. Obejmuje on obszar 11 ha. Położony jest u zbiegu ulic Radomskiej i Szkolnej. Składa się z kilku obiektów sportowych i rekreacyjnych. Podstawowy obiekt to stadion sportowy wraz z bieżnią lekkoatletyczną oddano do użytku w 1961 roku. W następnych latach oddawano do użytku obiekty zaplecza – szatnie, sanitariaty, boiska treningowe. W 1971 r. przeprowadzono modernizację trybun, co pozwoliło na zwiększenie widowni do 12 tysięcy miejsc siedzących, jednak z biegiem lat kolejne sektory starachowickiego stadionu były wyłączane i obecnie znajduje się na nim jedynie 400 miejsc siedzących.

Kolejnym ważnym dla starachowickich piłkarzy obiektem na "stadionie" jest boisko treningowe "Sahara". Jest to pełnowymiarowe trawiaste boisko do piłki nożnej, które w 2014 roku przeszło gruntową modernizację, podczas której zostało wyposażone w system odwodnienia i nawodnienia, piłko chwyty oraz trybuny na których pomieści się około 160 kibiców.

W sąsiedztwie obiektów sportowych na obiekcie znajduje się również rozległy teren rekreacyjny z drewnianą mogącą pomieścić około 80 osób wiatą oraz oddanym do użytku w 2016 roku boiskiem do siatkówki plażowej. Zarówno wiata jak i boisko w okresie wakacyjnym cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta. Teren rekreacyjny na "stadionie" idealnie nadaje się do organizacji imprez plenerowych. Przez ostatnie lata wielokrotnie gościliśmy mieszkańców na imprezach miejskich, m.in.: Dniach Starachowic, Sobótkach oraz Dniu Dziecka.

Cennik usług na Zespole Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych "Stadion"

Wynajem stadionu na imprezę sportowo - rekreacyjną* od 1000zł do 5000 zł brutto
Dzierżawa terenu zarządzanego przez MOSiR na imprezy sportowe, rekreacyjne, kulturalne, rozrywkowe itp. (1 dzień)* od 500 do 6000 zł brutto
Ryczałt za wodę (1 dzień)* od 100 do 1000 zł brutto
Ryczałt za energię (1 dzień)* od 300 do 1000 zł brutto
Korzystanie z boiska treningowego dużego 110m x 75m wraz z szatnią (60 min./1 grupa) 300 zł brutto
Wynajem wiaty na grill (1 impreza/1 dzień) 200 zł brutto
Wynajem wiaty na grill (1 impreza/1 dzień) z kartą 60+ 100 zł brutto
Wynajem wiaty - szkoły (1 impreza/1 dzień) 50 zł brutto
Miesięczny Imienny Bilet Instruktorski ** 250 zł brutto
Bilet - handel w dni robocze (1 dzień) 40 zł brutto
Bilet - handel  w soboty i dni świąteczne (1 dzień) 60 zł brutto
Za 1 m2 powierzchni na imprezie sportowo - rekreacyjnej (1 dzień)  40 zł brutto

* - Podano przedział cenowy. W zależności od przedsięwzięcia cena będzie ustalana przez Dyrektora MOSiR.
** - Bilet Instruktorski uprawnia do prowadzenia indywidualnych zajęć dla grupy maksymalnie 5 osób, na boisku ze sztuczną nawierzchnią lub boisku "Sahara" na terenie MOSiR w Starachowicach przy ul. Szkolnej, w dniach i godzinach ustalonych z Kierownikiem obiektów. Bilety wydaje się na okres jednego miesiąca i obowiązują od 1 do ostatniego dnia danego miesiąca.

Regulamin - Zespół Obiektów "Stadion"

Author: Marek Wójcik

Szybki kontakt:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul.Szkolna 14
27-200 Starachowice
tel. 041-274-17-07
e-mail: mcriw@o2.pl

Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Accept